Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

1. - 4. G

Krajské volby a gymnazisté

11.11.2016 | Správce

V září a říjnu jsme se na gymnáziu v hodinách základů společenských věd věnovali politologii. Soustředili jsme se hlavně na jednotlivé politické ideologie, věnovali jsme se jejich vzniku, vývoji, hlavním představitelům, myšlenkám, východiskům a cílům. Ve druhé fázi jsme se i vzhledem k tomu, že se v našem středu pohybuje několik prvovoličů, věnovali krajským volbám. Studenti si vybrali jeden z kandidujících politických subjektů v Karlovarském kraji, sledovali jeho webové stránky, volební kampaň vedenou v ulicích, projevy v médiích. Nakonec o zvoleném subjektu připravili prezentaci, s níž pak seznámili své spolužáky, následovala diskuse. V dalších týdnech se budeme v rámci studia společenských věd věnovat psychologii.

obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů

Nejnovější články

Kritéria přijímacího řízení pro přijetí ke studiu do 1. ročníku pro školní rok 2018/2019

Přijímací zkouška 1. kola se koná ve dvou řádných termínech: 12. a 16. dubna 2018 pro jednotnou přijímací zkoušku, a v řádném termínu: 17. dubna 2018 pro školní část. První náhradní termín jednotné zkoušky je stanoven na 10. května 2018 a druhý náhradní termín jednotné zkoušky je stanoven na 11. května 2018. Náhradní termín školní části je stanoven na 14. května 2018.

Kompletní informace ke konání přijímacích zkoušek naleznete v příloze.

obrázekKritéria přijímacího řízení [1,33 MB]

Pro zájemce o studium na Gymnáziu Mánesova

Dotazy na studium a přijímací zkoušky na Gymnáziu Mánesova vyřizuje paní sekretářka Jitka Zelenková na emailu info@skolamanesova.cz.

Mimo termíny konání přijímacích zkoušek na Gymnázium je možné individuálně dohodnout termín pro uskutečnění přijímacího řízení a přestup na naše Gymnázium. Tento přestup je možný i během školního roku a v kterémkoli ročníku gymnázia.

Užitečné informace pro studenty Gymnázia

Studenti Gymnázia najdou v přílohách užitečné informace týkající se maturitní zkoušky a dalšího studia na VŠ.

obrázekJak vyplnit přihlášku ke studiu na VŠ [232,13 kB]
obrázekUžitečné informace pro studenty Gymnázia [164,54 kB]