Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

1. - 4. G

Krajské volby a gymnazisté

11.11.2016 | Správce

V září a říjnu jsme se na gymnáziu v hodinách základů společenských věd věnovali politologii. Soustředili jsme se hlavně na jednotlivé politické ideologie, věnovali jsme se jejich vzniku, vývoji, hlavním představitelům, myšlenkám, východiskům a cílům. Ve druhé fázi jsme se i vzhledem k tomu, že se v našem středu pohybuje několik prvovoličů, věnovali krajským volbám. Studenti si vybrali jeden z kandidujících politických subjektů v Karlovarském kraji, sledovali jeho webové stránky, volební kampaň vedenou v ulicích, projevy v médiích. Nakonec o zvoleném subjektu připravili prezentaci, s níž pak seznámili své spolužáky, následovala diskuse. V dalších týdnech se budeme v rámci studia společenských věd věnovat psychologii.

obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů
obrázek
Prezentace politických subjektů

Nejnovější články

Jak učíme angličtinu?

Seznamte se s tím, jak vypadá výuka angličtiny ve všech stupních naší školy. Troufáme si říct, že je kvalitní. Při cambridgeských zkouškách totiž mají žáci naší školy zatím téměř stoprocentní úspěšnost.

obrázek

Pro zájemce o studium na Gymnáziu Mánesova

Dotazy na studium a přijímací zkoušky na Gymnáziu Mánesova vyřizuje paní sekretářka Jitka Zelenková na emailu info@skolamanesova.cz.

Mimo termíny konání přijímacích zkoušek na Gymnázium je možné individuálně dohodnout termín pro uskutečnění přijímacího řízení a přestup na naše Gymnázium. Tento přestup je možný i během školního roku a v kterémkoli ročníku gymnázia.