Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Aktuality

O světě kolem nás učíme na pokusech

24.02.2021 | Správce | Základní vzdělávání

obrázek

Ve světě mimo školní lavice nenajde dítě zvlášť učivo matematiky, jazyků či prvouky. Učíme proto v souvislostech. A jak vypadá taková výuka postavená na mezipředmětových vztazích? Proč nenahlédnout třeba hned do první třídy.

Celý článek ...

Kritéria přijímání žáků do 1. třídy

29.01.2021 | Šárka Křížová | Zápis do 1. třídy

obrázek

Zveme Vás na zápis do 1. třídy. Uskuteční se 10. dubna 2021.

Celý článek ...

Medvídek Brumla pomáhá dětem v psaní

19.02.2021 | Správce | Informace o škole

obrázek

Medvídek Brumla pomáhá dětem získat lásku k psaní, učí je spolupráci i odpovědnosti.

Celý článek ...

Pojďte na Výstavu. Prvňáčci Vás zvou do Našeho lesa

09.02.2021 | Správce | Informace o škole

obrázek

Prvňáčci uskutečnili velký projekt, ve kterém dokázali zapojit první získané dovednosti – čtení, psaní, kompetence k učení, dovednost plánovat, spolupracovat, řešit problém… Když nemůžete Vy za námi, jdeme my za Vámi, alespoň interaktivně. 

Celý článek ...

HLEDÁME UČITELE A ASISTENTA PEDAGOGA

08.02.2021 | Správce | Informace o škole

obrázek

Chcete u nás pracovat jako učitel 1. a 2. stupně nebo asistent pedagoga a spolu s námi se podílet na inovaci českého vzdělávání? Zašlete nám svůj motivační dopis a životopis do 22. března 2021 na email ruzena.podhorska@skolamanesova.cz.

Celý článek ...

Prožili jsme spolu

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek
nahoru