Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

19.5.2021 | Správce

Zajímej se o svět kolem sebe. Udělej svět lepším místem pro život... To jsou mise, ke kterým vedeme naše žáky a studenty.
Podnítit jejich zájem každoročně usiluje i největší filmový festival o lidských právech a sociálních tématech Jeden svět / One World, který jubilejně, už 20. rokem pořádá Člověk v tísni.
"Úžasný dokument. Jsem rád, že jsem ho viděl. Nechápu, že se o tom nemluví. Takovéto dokumenty by měly být promítány na všech televizních kanálech - i když chápu proč nejsou..." komentuje dokument Čínský umělec v exilu student našeho gymnázia Dominik.
"Dokument byl hodně silný a perfektně zobrazoval cenzuru a potlačování svobod, a to i mimo Čínu. Většina mých čínských kamarádů používá Twitter a Discord, ale nikdy jsem se nesetkal s tím, že by sdíleli politický obsah," dodává jeho spolužák Adam.
Žáci 6. třídy základní školy zase sledovali dokument Rádio Felix, o žákovi, který nachází cestu, jak se poprat se svým autismem.
"Myslím si, že je třeba respektovat druhé. Nezáleží přeci na tom, zda ho ho máte rádi, nebo ne, je ale třeba ho stále vnímat jako člověka," odnáší si z dokumentu Líza.
"Mám dojem, že někteří lidé neberou ohledy na lidi s autismem. Felix je přeci normální kluk, jen má autistické problémy," zamýšlí se Tereza.
obrázek
Jeden svět

Prožili jsme spolu

Více se o geofyzice naučíme venku

Co je na geofyzice zajímavého? Více než ve škole se dozvíte na expedici.

obrázek

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek
nahoru