Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

ZUŠ Kraslice

Soustředění pěveckého sboru

24.11.2015 | Eliška Bínová

Milí zpěváčci, vážení rodiče,
dovolte, abych vás pozvala na naše první sborové soustředění na škole Mánesova, které se uskuteční v sobotu 28. listopadu 2015. Hlavním cílem našeho pěveckého setkání je tzv. stmelení kolektivu, vzájemné poznávání všech sborů (Harmonie Mánes, Harmonie Kraslice a GymsoChoir Sokolov) a společná příprava na předvánoční vystoupení (18.12. - Vánoční jarmark Mánesovky a 22.12. Vánoční koncert ve velkém sále ZUŠ Kraslice). Starší zpěvačky a zpěváci (2.stupeň ZŠ a Gymnázium) se budou moci zúčastnit i našeho koncertu v Mariánských Lázních na tzv. Mariánskolázeňském vánočním trhu, který se uskuteční na kolonádě v neděli 6. prosince (viz plakát v příloze). Základním předpokladem je samozřejmě znalost repertoáru ;-) a chuť zpívat :-).
 
Zde je tedy základní info k našemu soustředění:
Kdy? 
V sobotu 28. listopadu (tj. příští sobotu)
 
Kde?
Ve škole Mánesovce
 
V kolik? 
V 9.15 hodin
Krasličtí přijedou vlakem v 8.27 hodin na nádraží a pak jedou busem ze zastávky Sokolov "Terminál" v 8.47 hodin na zastávku "Závodu Míru", kam by měli přijet v 9.02 hodin, k Mánesovce by měli dorazit v 9.15 hodin. :-) (jízdní řády včetně jízdného jsou v příloze)
 
Kdy bude konec? 
V 16.30 hodin
Prosím rodiče dětí z Mánesovky, aby si pro děti přišli včas
Krasličtí musí stihnout bus na nádraží v 17:05, vlak jede v 17:32 ;-). Děkuji za pochopení :-).
 
Co s sebou? 
1. velikou svačinu
2. dostatek pití
3. NOTY
4. peníze na PIZZU (Kdo bude chtít - pizzy jsou velké - průměr 34 cm, tak se třeba domluvte ve dvojicích, že byste si objednali jednu dohromady. Pizzy objednáme v sobotu v 11.00, jsem domluvená s obsluhou, že nám je dovezou cca na 13.00 ;-) . 
Zde je odkaz na jídelní lístek pizzerie http://www.pizzeriedolcevita.cz/index.php/jidlo (jídelní lístek je i v příloze)
5. přezůvky
a hlavně PRIMA NÁLADU :-D
 
Prosím, napište mi, kdo se zúčastní, ať vím, kolik nás bude dohromady, případně můžete napsat i to, zda si budete objednávat pizzu. Pokud máte jiné povinnosti, např. účinkování v rámci ZUŠ Kraslice, přednost má samozřejmě vystoupení. ;-)
 
Děkuji ;-). 
Těšte se, bude to prima! :-D
Vaše Iveta Poslední
obrázek
3.
obrázek
2.
obrázek
1.

Prožili jsme spolu

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek

Dopravní abeceda

Jak správně přecházet silnici? Jak bezpečně vystupovat z auta? Čím se jako chodec vybavit při snížené viditelnosti? Jak se chovat na chodníku? To a mnohem více si zkoušely děti formou hry.

obrázekobrázek

Halloween

V pátek 1. 11. 2019 jsme ve škole zažili magický večer.

obrázekobrázek
nahoru