Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2015/2016

Cestovatelský deník: Jazykový kurz v Eastbourne - den sedmý!

14.11.2015 | Eliška Bínová

Naše cesta zpět trajektem mezi Dover a Calais byla odlišná od té první, když jsme přijížděli do Anglie.
Tentokrát nás nečekaly žádné kontroly, no, snad kromě namátkové kontroly zavazadel – a tak šest z nás muselo vystoupit z autobusu a jejich kufry musely projít bezpečnostním rámem.
Na trajektu bylo tentokrát dost lidí, ale našli jsme si pohodlná místa nejen na sezení, ale i na polehávání a spaní.
Kvůli orkánu Abigail to tentokrát na trajektu dost houpalo, a tak naše zdravotnice Petra rozdávala připravené kinedryly. Vlny byly pěkně velké a pan kapitán dokonce jednou všechny cestující požádal, aby zůstali na svých místech. Na štěstí se po chvíli Abigail umoudřila a tak jsme opět mohli  pospávat. Dokonce pak někteří už mohli jít  s Ianem na horní palubu, někdo jiný zas zůstal uvnitř a chodil dokola (prý to pomáhá proti nevolnosti) – každý si našel způsob, jak strávit 1,5 hod., které nás dělily od starého kontinentu.
Byli jsme po celém dnu, stráveném v Londýně, už docela unavení. Ale nikdo nebyl sám, podporovali jsme se, pomáhali jsme si, a tak za chvíli i cesta trajektem po rozbouřeném moři byla šťastně za námi.
Pak přišla dlouhá cesta dálnicí přes Francii, Belgii a Německo, to jsme prospali. Ráno jsme se ještě společně podívali na Alenku v říši divů, a tím jsme se i symbolický rozloučili s Anglií.
Do Sokolova jsme přijeli dokonce chvíli před časem, a tak si nás rodiče postupně vyzvedávali.
Všem se společný pobyt líbil, a také už víme, co případně chceme navštívit příště a jak si naplánovat čas.
Good bye, Britain – we will be back some day!
 

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek
nahoru