Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2015/2016

Cestovatelský deník: Jazykový kurz v Eastbourne - den sedmý!

14.11.2015 | Eliška Bínová

Naše cesta zpět trajektem mezi Dover a Calais byla odlišná od té první, když jsme přijížděli do Anglie.
Tentokrát nás nečekaly žádné kontroly, no, snad kromě namátkové kontroly zavazadel – a tak šest z nás muselo vystoupit z autobusu a jejich kufry musely projít bezpečnostním rámem.
Na trajektu bylo tentokrát dost lidí, ale našli jsme si pohodlná místa nejen na sezení, ale i na polehávání a spaní.
Kvůli orkánu Abigail to tentokrát na trajektu dost houpalo, a tak naše zdravotnice Petra rozdávala připravené kinedryly. Vlny byly pěkně velké a pan kapitán dokonce jednou všechny cestující požádal, aby zůstali na svých místech. Na štěstí se po chvíli Abigail umoudřila a tak jsme opět mohli  pospávat. Dokonce pak někteří už mohli jít  s Ianem na horní palubu, někdo jiný zas zůstal uvnitř a chodil dokola (prý to pomáhá proti nevolnosti) – každý si našel způsob, jak strávit 1,5 hod., které nás dělily od starého kontinentu.
Byli jsme po celém dnu, stráveném v Londýně, už docela unavení. Ale nikdo nebyl sám, podporovali jsme se, pomáhali jsme si, a tak za chvíli i cesta trajektem po rozbouřeném moři byla šťastně za námi.
Pak přišla dlouhá cesta dálnicí přes Francii, Belgii a Německo, to jsme prospali. Ráno jsme se ještě společně podívali na Alenku v říši divů, a tím jsme se i symbolický rozloučili s Anglií.
Do Sokolova jsme přijeli dokonce chvíli před časem, a tak si nás rodiče postupně vyzvedávali.
Všem se společný pobyt líbil, a také už víme, co případně chceme navštívit příště a jak si naplánovat čas.
Good bye, Britain – we will be back some day!
 

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru