Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2015/2016

Cestovatelský deník: Jazykový kurz v Eastbourne - den druhý!

9.11.2015 | Eliška Bínová

Ráno:

V Calais jsme vstoupili na britské území, dokonce jsme stihli trajekt dle původního plánu! Teď se na palubě trajektu Spirit of Britain plavíme přes Anglický kanál a pak hurá na Londýn!

 

Po dálnici do Londýna

autobus tiše, klidně dřímá.

Zatím to vypadá, že vše bude prima,

nakloněno nám je i britské klima.

Za chvíli budeme nad Temží,

snad na nás nezačne z nebe mžít.

Slunko zatím nesměle vykukuje z mraků,

kéž bude naším průvodcem po rodišti punků.

 

Den:
Dnešní den strávený v Londýně byl dlouhý, ale vše jsme zvládli s dobrou náladou. Viděli jsme the Tower of London, Tower Bridge, prošli jsme si expozice přípovědního muzea, svezli jsme se lanovkou, londýnským metrem a patrovým autobusem.
Nyní jsme na cestě do Eastbourne, kde se kolem 20:00 hod. sejdeme s „našimi“ rodinami.
Zítra od 9:00 do 12:00 nás čekají hodiny angličtiny v jazykové škole a pak cesta do Brighton.
Jsme unavení, ale spokojení, těšíme se na zítřek!
 

obrázek
9.
obrázek
8.
obrázek
7.
obrázek
6.
obrázek
5.
obrázek
4.
obrázek
3.
obrázek
2.
obrázek
1.

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru