Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2014/2015

Společné zhlédnutí projekce Východní Afrika - kolébka lidstva

6.4.2015 |

Komentovaný program spojený s projekcí dokumentárního filmu seznámil malé i velké diváky s  tajuplnými domorodými kmeny, lidmi Afriky, drsnou přírodou, bohatstvím savan či sběrači čajových lístků.

Program nás směřoval k zamyšlení nad možností přežití bez vymožeností moderní civilizace či nad naší reálnou denní spotřebou vody. Umožnil nám proniknout do tajů práce na čajové plantáži či v solních dolech.  Pořad nás seznámil se životem v nejnebezpečnějších lokalitách světa. Navštívili jsme také vesnici jednoho z nejagresivnějších kmenů světa, díky čemuž jsme poznali tradice a zvyky tajuplného a pověstmi opředeného kmene Mursi, jehož ženy si vkládají na důkaz krásy do úst hliněné talířky a muži jsou obávanými bojovníky. Pohlédli jsme samozřejmě také do tajů a způsobů života mnoha vzácných zvířat.

V rámci projekce jsme rovněž zhlédli video o zrodu Země a vzniku života.

Příští rok se můžeme těšit na projekci dokumentu Filipíny - za obry a trpaslíky.

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru