Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2014/2015

Společné zhlédnutí projekce Východní Afrika - kolébka lidstva

6.4.2015 |

Komentovaný program spojený s projekcí dokumentárního filmu seznámil malé i velké diváky s  tajuplnými domorodými kmeny, lidmi Afriky, drsnou přírodou, bohatstvím savan či sběrači čajových lístků.

Program nás směřoval k zamyšlení nad možností přežití bez vymožeností moderní civilizace či nad naší reálnou denní spotřebou vody. Umožnil nám proniknout do tajů práce na čajové plantáži či v solních dolech.  Pořad nás seznámil se životem v nejnebezpečnějších lokalitách světa. Navštívili jsme také vesnici jednoho z nejagresivnějších kmenů světa, díky čemuž jsme poznali tradice a zvyky tajuplného a pověstmi opředeného kmene Mursi, jehož ženy si vkládají na důkaz krásy do úst hliněné talířky a muži jsou obávanými bojovníky. Pohlédli jsme samozřejmě také do tajů a způsobů života mnoha vzácných zvířat.

V rámci projekce jsme rovněž zhlédli video o zrodu Země a vzniku života.

Příští rok se můžeme těšit na projekci dokumentu Filipíny - za obry a trpaslíky.

Prožili jsme spolu

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek
nahoru