Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2014/2015

Společné zhlédnutí projekce Východní Afrika - kolébka lidstva

6.4.2015 |

Komentovaný program spojený s projekcí dokumentárního filmu seznámil malé i velké diváky s  tajuplnými domorodými kmeny, lidmi Afriky, drsnou přírodou, bohatstvím savan či sběrači čajových lístků.

Program nás směřoval k zamyšlení nad možností přežití bez vymožeností moderní civilizace či nad naší reálnou denní spotřebou vody. Umožnil nám proniknout do tajů práce na čajové plantáži či v solních dolech.  Pořad nás seznámil se životem v nejnebezpečnějších lokalitách světa. Navštívili jsme také vesnici jednoho z nejagresivnějších kmenů světa, díky čemuž jsme poznali tradice a zvyky tajuplného a pověstmi opředeného kmene Mursi, jehož ženy si vkládají na důkaz krásy do úst hliněné talířky a muži jsou obávanými bojovníky. Pohlédli jsme samozřejmě také do tajů a způsobů života mnoha vzácných zvířat.

V rámci projekce jsme rovněž zhlédli video o zrodu Země a vzniku života.

Příští rok se můžeme těšit na projekci dokumentu Filipíny - za obry a trpaslíky.

Prožili jsme spolu

Svačinky pro dobrou věc

Jak pomoci našim novým ukrajinským žákům s pořízením školních pomůcek? Třeba prodejem vlastoručně vyrobených svačinek od jejich spolužáků z 5. a 9. třídy, kteří nejenže získají pekařské a cukrářské dovednosti, ale naceněním svých výrobků obohatí svou finační gramotnost.

obrázek

Zastavil se u nás EduBus

Jak si poradit s roboty? Naučit je tancovat tak, jak pískáme. To naše žáky i jejich pedagogy učil EduTeam v rámci projektu O2 Chytrá škola. 

obrázek

Pomozme, aby i děti z ulice mohly tvořit!

Podporujeme iniciativní lidi, kteří dělají náš svět lepším místem pro život. Jestli to cítíte stejně, připojte se k nám. Zatím jsme díky Vašim příspěvkům vybrali 2600 Kč. Do konce sbírky zbývá už jen 8 dní!

obrázek

Tři malí králové požehnali žákům i učitelům

Tříkrálovou sbírkou jsme podpořili místní lokální projekty.

obrázekobrázek

Včera jsme společně přivolali svatého Martina

Včera jsme si s rodiči, dětmi i přáteli školy připomněli tradiční svátek sv. Martina. 

obrázekobrázek
nahoru