Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2014/2015

Navštívila nás královna Velikonočního ostrova

25.9.2014 | Zuzana Staňková

Ve čtvrtek 25. září 2014 navštívila naši školu královna Taurama Analola Hey Rapu, která je jako vítězka Tapati kulturní ambasadorkou Velikonočního ostrova na rok 2014 a je na reprezentační návštěvě České republiky v rámci projektu Rapa Nui.

Na návštěvu královny se těšila celá škola, od dětí v mateřské školce po gymnazisty a členy učitelského sboru. Nutno říci, že málokoho zklamala. Vzácné návštěvě se dostalo velice vřelého přijetí, kdy nejen královna, ale všichni členové její „družiny“ byli obdarováni početnými dárky od dětí.

Pro všechny přítomné, mezi nimiž nechyběl ani sokolovský místostarosta Mgr. Ladislav Sedláček, televizní štáby, novináři a rodiče, byl připraven bohatý program, díky němuž se seznámili s historií a tradicemi Velikonočního ostrova. Nejen děti si s nadšením nechaly pomalovat obličeje klasickými tichomořskými motivy. Spontánnost a uvolněnost hostů se brzy přenesla na všechny přihlížející, což se nejvíce projevilo při ukázce tradičního rapanuiského tance Hoko, který si s chutí vyzkoušeli i vybraní šťastlivci.

Posléze následovaly přednášky v češtině i angličtině o Velikonočním ostrově, načež se hosté odebrali na exkurzi karlovarského Moseru. Celou akci velice kladně hodnotili jak hostitelé, tak vzácní hosté a všichni se těšíme, že byla prvním krůčkem možné dlouhodobější spolupráce.

Video z návštěvy od televize ZAK (čas 2:30): http://www.zaktv.cz/cz/textpages/read/75/archiv_vysilani_provizorni

 

obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva
obrázek
Návštěva

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru