Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2013/2014

Podzimní happening - 19. října 2013

2.11.2013 | Zuzana Staňková

Chtěla jsem Vám rodičům reflektovat své pozorování, jak je fajn, že nikde nebylo slyšet žádné hulákání, nepadaly pohlavky ani nic jiného na adresu dětí…

Jak jste dávali svým dětem zakoušet svobodu v kreativitě – Malá Mia celá od barev sedící na hromádce listí užívajíc si kontakt s barvami každým kouskem svého těla. Vyhazování listí do výše a procházení spirály stále dokola – Lea ponořená do rytmu spirálového kroku prošla svou cestu hned čtyřikrát.

Jak jste svěřili svým dětem zodpovědnost při nalévání barev do potoka a nechali je zažít si to bez námi tak vlastního vysvětlování a ochraňování a přidržování… jen aby se snad to moje dítě nespadlo do vody.

Jak jste jim umožnili se nechat ušpinit, jezdit ve vozíku za traktorem, který na ně chrlil listí tak, až je téměř zasypal – Míša jen podotkla, že kdyby Daniel vypadl z vozíku a my to viděli, tak máme počkat, až přijde :) Jak z vás opadla nutnost mít své děti stále pod dohledem, a tak si zažívaly volnost a dobrodružství po svém – Anežka, Sára, velcí kluci prozkoumávající areál celého koupaliště.

Hry s ohněm bez zbytečného upozorňování, že oheň je horký a můžou se spálit – Daniel, Viktor, Šimon, Mareček vyrábějící světlušky ze žhavých konců klacíků, kdy jejich radost z ohně vygradovala tím, že klacíky hodně nažhavili a vyhazovali co nejvýš do vzduchu.

A představte si, že naše děti to všechno dokážou… nebyl žádný úraz, nikdo se nezranil, ani nikoho nezranil… a nad celou akcí nakonec zavládl úplněk noci.

Děkuji za možnost pozorování…

Lucy

obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening

Prožili jsme spolu

Pomáháme během

Jak pomoci na jeden zátah sobě i druhým? Co třeba virtuálním během!‍

obrázekobrázek

Potěšili jsme seniory i o Velikonocích

Výrobou velikonočních dekorací a přáníček jsme - stejně jako v době adventní - potěšili seniory z našeho partnerského domu s pečovatelskou službou v Dolním Rychnově.

obrázekobrázek

Co děláme a co chystáme

Píší o nás v Sokolovském deníku...

Každé ráno vám dítě opakuje, že nechce do školy? Stěžuje si, že ho škola nebaví? Že učitelé neučí zajímavě? Že neví, proč se učit nazpaměť? Že vlastně ani netuší, proč se danou látku učí? Pak právě pro vás je koncept Škola Můj Projekt (ŠMP) realizovaný sokolovskou Školou Mánesova, který inovuje české školství a usiluje o to, aby škola připravila žáky na praktický život v reálném světě, umožnila jim poprat se s životními výzvami a především z nich vychovala spokojené lidi.

obrázekobrázek

Den s Mánesovkou

V sobotu 7. 12. jsme přivítali desítky návštěvníků, kteří se přišli podívat do naší školy, načerpat informace, zkusit si matematiku Hejného, nebo si vyrobit vkusnou vánoční dekoraci. 

obrázekobrázek

30. výročí listopadových událostí očima dětí

Ponořili jsme se do listopadových událostí. Zapojili jsme se do projektu Naše revoluce Člověka v tísni a zjišťovali jsme, jak na revoluci a období před ní vzpomínají rodiče a prarodiče. Na základě vyprávění dětí s rodiči vzniklo několik úžasných příběhů.  Právě příběhy pamětníků jsou skvělou metodou, jak dětem přiblížit historické události. Děkujeme všem, kteří byli ochotni vyprávět...

obrázekobrázek
nahoru