Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2013/2014

Podzimní happening - 19. října 2013

2.11.2013 | Zuzana Staňková

Chtěla jsem Vám rodičům reflektovat své pozorování, jak je fajn, že nikde nebylo slyšet žádné hulákání, nepadaly pohlavky ani nic jiného na adresu dětí…

Jak jste dávali svým dětem zakoušet svobodu v kreativitě – Malá Mia celá od barev sedící na hromádce listí užívajíc si kontakt s barvami každým kouskem svého těla. Vyhazování listí do výše a procházení spirály stále dokola – Lea ponořená do rytmu spirálového kroku prošla svou cestu hned čtyřikrát.

Jak jste svěřili svým dětem zodpovědnost při nalévání barev do potoka a nechali je zažít si to bez námi tak vlastního vysvětlování a ochraňování a přidržování… jen aby se snad to moje dítě nespadlo do vody.

Jak jste jim umožnili se nechat ušpinit, jezdit ve vozíku za traktorem, který na ně chrlil listí tak, až je téměř zasypal – Míša jen podotkla, že kdyby Daniel vypadl z vozíku a my to viděli, tak máme počkat, až přijde :) Jak z vás opadla nutnost mít své děti stále pod dohledem, a tak si zažívaly volnost a dobrodružství po svém – Anežka, Sára, velcí kluci prozkoumávající areál celého koupaliště.

Hry s ohněm bez zbytečného upozorňování, že oheň je horký a můžou se spálit – Daniel, Viktor, Šimon, Mareček vyrábějící světlušky ze žhavých konců klacíků, kdy jejich radost z ohně vygradovala tím, že klacíky hodně nažhavili a vyhazovali co nejvýš do vzduchu.

A představte si, že naše děti to všechno dokážou… nebyl žádný úraz, nikdo se nezranil, ani nikoho nezranil… a nad celou akcí nakonec zavládl úplněk noci.

Děkuji za možnost pozorování…

Lucy

obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening
obrázek
Happening

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru