Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2012/2013

Zúčastnili jsme se programu Každý může být vítězem...

14.10.2012 | Zuzana Staňková

Naši žáci 5. až 8. třídy se ve středu 3. října zúčastnili v sokolovském kině Alfa edukačního programu Každý může být vítězem, jenž je nedílnou součástí kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem.

Děti měly možnost pod taktovkou moderátora Petra Svěceného proniknout do tajů historie olympionismu i olympijských her. Nedílnou součástí interaktivního programu byly poutavé filmové sestřihy významných okamžiků z československé i české olympijské historie a především spoty připomínající letošní olympijské hry pořádané v Londýně. Program byl zpestřen besedou s olympijskou vítězkou v běhu na lyžích Kateřinou Neumannovou a letošním vítězem v disciplíně moderního pětiboje Davidem Svobodou, kteří s sebou přivezli dětem ukázat i své medaile.

Program byl završen znalostním kvízem z historie olympijských her, v němž naši školu reprezentoval žák 6. třídy Radek Goubej, který se stal jedním z vítězů a byl odměněn upomínkovými předměty na letošní LOH.

Po skončení programu si děti mohly prohlédnout olympijské medaile, získat autogram od olympioniků či fotografii s nimi.

Děti si bezpochyby z programu odnesly poselství:  „Můžeš být velký, můžeš být malý, můžeš být hubená holka, vysoký kluk, můžeš být silnější, můžeš být rychlejší, můžeš mít brýle… můžeš být, jaký chceš…. Ale pamatuj si, když budeš chtít, když budeš opravdu chtít… dokážeš všechno, co si budeš přát.“

Mgr. M. Eisenbrucková

obrázek
Kino
obrázek
Kino

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru