Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Gymnázium

Dobrovolničení by měla být samozřejmost

16.9.2021 | Správce

"Jako bývalá sestra jsem se zapojila do programu 5P na pomoc dětem s autismem. Dnes poprvé budu dělat parťáka paní, která čerstvě ovdověla..."

"Vyrůstala jsem v kolektivu dětí v našem církevním sboru. Přišlo mi proto normální, že jako dospělá přejdu z té strany, která přijímá, na tu, která dává..."

"Chtěla jsem získat zkušenosti a rozvíjet se dalším směrem. Pomáhala jsem při on-line výuce dětem a teď čekám, až se pro dobrovolníky otevře nemocnice, abych mohla docházet za pacienty..."

To jsou příběhy Dany, naší vyučující Zuzky a studentky našeho gymnázia Laury, které mluvily se studenty našeho gymnázia o dobrovolnictví na besedě spolupořádané partnerskou organizací INSTAND.

Dobrovolnictví by mělo být samozřejmou součástí života každého z nás, ale nejdříve je třeba se o dobrovolničení něco naučit, abychom se v něm cítili dobře a bezpečně. O to se snažíme v rámci předmětu Občanská odpovědnost, který vyučujeme v pilotním ročníku našeho inovativního programu gymnázia.

obrázek
dobrovolníci

Nejnovější články

Studenti poprvé volili. Zatím jen "nanečisto"

Dnes studenti našeho gymnázia poprvé v životě volili. Zatím ale jen nanečisto v rámci projektu Studentské volby.

obrázek

Dobrovolničení by měla být samozřejmost

Ve spolupráci s INSTANDem jsme na první hodinu nového předmětu Občanská odpovědnost uspořádali pro studenty našeho gymnázia besedu o dobrovolnictví.

obrázek

Na našem gymnáziu tě připravíme na život v rychle se proměňující době

1. září spouštíme na sokolovském gymnáziu Škola Můj Projekt inovativní program. Čemu tě naučíme? Znát své silné stránky a rozvíjet je, i ty slabší a překonávat je; komunikovat, spolupracovat a respektovat sebe i druhé; porozumět tomu, co se učíš a proč, kriticky přemýšlet, hledat souvislosti a diskutovat; tvořit, bádat a realizovat projekty. Podat přihlášku můžeš do 26. července.

obrázek

V rámci Evropského týden mládeže předložil náš student třetí nejlepší projekt z celé ČR

Třetí místo se svým pojektem zaměřeným na vzdělávání seniorů v práci s internetem obsadil na závěrečné konferenci „Budoucnost máme ve svých rukou“, pořádané Domem zahraniční spolupráce a EUTIS, student našeho gymnázia Dominik Černý.

obrázekobrázek

4. kolo přijímacího řízení

Přemýšlíte, kam po základní škole? Nebo nejste spokojeni na své střední škole?

obrázek