Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

více ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Prožili jsme spolu

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

15.4.2021 | Správce

Vždy jsme věnovali mnoho času a úsilí výběru té nejlepší školy pro naše děti. Už když jsme vybírali školku, pečlivě jsme se probírali nabídkou v kraji a ani dojíždění pro nás nebylo překážkou. Tíhli jsme ke směru vzdělávání Montessori, ale taková škola nebyla v únosné vzdálenosti. O to více nás potěšilo, když jsme narazili na seminář v Krajské knihovně s paní Vedralovou a Stariatovou a zjistili jsme, jakou báječnou inovativní školu máme ve svém okolí. Splňovala naprosto veškerá hlavní kritéria, která jsme si pro výběr školy stanovili. Hlavním kritériem přitom bylo učení v souvislostech, žádné memorování bez znalosti kontextu, logické uvažování a opravdu individuální přístup. Dalším, v dnešní době opravdu důležitým kritériem, pak rozšířená výuka cizích jazyků už od nejmenších tříd, výuka s rodilými mluvčími a dále také rodinné prostředí, se kterým se tu již více než dva roky setkáváme. Líbí se nám i slovní hodnocení v nejmenších třídách, které motivuje k učení "pro sebe", a ne kvůli známkám a dává větší prostor k sebereflexi než prosté číselné ohodnocení. 

Do Mánesovky chodí obě moje děti.

Naše předškolačka se jmenuje Victoria, navštěvuje v současné chvíli předškolní třídu. Na zápis se moc těšila, nadšeně vybírala ty nejkrásnější šaty, které si oblékne, a zápis si velmi užila. Paní psycholožka z Centra nadání se jí moc líbila a úkoly prý Victorka plnila s nadšením. Měla také velkou radost z pondělní pochvaly od paní učitelky Šárky, která ji chválila, jak dobře si u zápisu vedla. Nadšeně nám vyprávěla, co dělali, co malovala, vyplňovala a moc se do školy těší. V pátek oslaví své šesté narozeniny a jejím největším přáním je aktovka do školy a vybavený penál. 

Mimo Victorky navštěvuje tuto školu i její starší bráška Nicolas. Ten chodí již do druhé třídy, tudíž máme již poměrně bohaté zkušenosti s výukou ve škole. I on se do školy těší, nadšeně vypráví, jaké dělají ve škole projekty a co vše se naučil. 

Školu můžeme jen doporučit a také to hojně děláme. Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. 

Děkujeme celé Škole Můj Projekt Mánesova a nemůžeme být více vděčni za příležitost být její součástí. 

S pozdravem 

MDDr. Petra Tomášková 

foto Tomáš Tomášek

Více informací o probíhajícím zápisu: http://www.skolamanesova.cz/?article_id=20973

obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis
obrázek
zápis

Prožili jsme spolu

Včera jsme společně přivolali svatého Martina

Včera jsme si s rodiči, dětmi i přáteli školy připomněli tradiční svátek sv. Martina. 

obrázekobrázek

Přijďte ochutnat i prožít Martinskou slavnost

11. 11. přijměte naše pozvání na Martinskou slavnost.

obrázek

Více se o geofyzice naučíme venku

Co je na geofyzice zajímavého? Více než ve škole se dozvíte na expedici.

obrázek

Jeden svět - náš svět

Podnítit zájem žáků a studentů o svět kolem sebe pomáhá každoročně filmový festival Jeden svět. Zúčastnili jsme se i letos.

obrázek

Našim dětem můžeme dopřát to, co jsme my sami neměli

Mám radost, že můžeme našim dětem dopřát to, co jsme my sami neměli - opravdovou radost z poznávání a vzdělání a kvalitní start do života. Chválí naši školu matka dvou našich žáků Petra. Chcete i Vy být spokojenými rodiči? Zapište svého prvnáčka k nám.

obrázekobrázek
nahoru