Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

Koloušci

PIDIŠKOLANDA

2.6.2018 | Hana Broďáni

~~PIDIŠKOLANDA

V pondělí nás zavezl vlak do chomutovské zoo. Cestu jsme si protáhli o výluku mezi zastávkou Karlovy Vary a Ostrov, tak jsme se k naší velké potěše svezli, jak vlakem, tak i autobusem.
Hned po příchodu jsme objevili ve stínu odpočívajícího starého vlka, viděli jsme krmení lachtanů, kteří byli děsně kamarádští a roztomilý. Zabloudili jsme k poníkům, kozorožcům a k opicím. Ty se k nám otočily zády a moc si z nás nedělaly, zato ryse jsme zvedli ze země a obcházel okolo, jako divá šelma . Shlédli jsme mnoho nočních dravců a i obrovské pelikány, kteří žijí v symbióze s kachnami uprostřed kamenného rybníka.
Uprostřed výpravy za zvířaty jsme si odpočinuli v exotické restauraciv a i přes to velikánské horko, jsme si to užili, hlavně vlak a všechny možné „prolejzky“, které zoologickou zahradu provází.
V úterý jsme zamířili na statek Kozodoj. K našemu velkému údivu nás přivítala bývalá žákyně naší školy, která nás statkem i provedla. Popovídala nám mnoho nového o oslech, hlavně jejich Vendulce a Violce, dozvěděli jsme se, proč třeba Vendulka nosí na těle deku a jak se k oslovi chovat. Pohladili jsme si obrovskou krávu, která sem tam chtěla oblíznout i naše děti namísto trávy. U mladého hřebce Zippa jsme si poslechli pohádku a pak jsme se vrátili zpátky na farmu obdivovat bachyni Růženku, a další prasátka Šlehačku a Piškota, a další. Postupně jsme obešli snad všechna zvířata, která na farmě žijí, a pak si na závěr opekli ve stínu bříz buřty, rohlíky a chleba a prostě snědli všechno, co jsme sebou měli.
Středeční ráno se táhlo v duchu očekávání….„jaké bude počasí“. A protože jsme věční optimisti a ničeho se nebojíme, šli jsme i přes očekávané bouřky, na rozhlednu Cibulka u Oloví. A vyplatilo se. Nádherně nám svítilo celý výlet, děti si vylezli na rozhlednu Cibulka a zjistili mnoho o lese a tvorech v něm žijící.  Pro některé z nich to dokonce znamenalo splnění snu, ale jen pro ten den!  Ze školky jsme měli už připravené balíčky s brambory, slaninou a máslem. Pan Houška, náš řidič, rozdělal oheň, který i statečně obhospodařoval a obsah balíčků pak na žhavých uhlíkách upekl. Skvělý závěr pidiškolandy, když jsme nasedli do autobusu na cestu domů, začalo pršet…..

 

 

obrázek
Cibulka 9
obrázek
Cibulka 7
obrázek
Cibulka 6
obrázek
Cibulka 5
obrázek
Cibulka 4
obrázek
Cibulka 3
obrázek
Cibulka 2
obrázek
Cibulka 1
obrázek
Kozodoj 8
obrázek
Kozodoj 7
obrázek
Kozodoj 5
obrázek
Kozodoj 4
obrázek
Kozodoj 3
obrázek
Kozodoj 2
obrázek
Kozodoj 1
obrázek
Kozodoj
obrázek
ZOO Chomutov

Nejnovější články

Zápis do MŠ a do MŠ - třídy předškoláků

Vážení rodiče, v současné době je možné se přihlásit na zápis do MŠ a MŠ – TŘÍDY PŘEDŠKOLÁKŮ
v sobotu 4. 5. 2019...