Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Školní rok 2015/2016

Cestovatelský deník: Jazykový kurz v Eastbourne - den pátý!

13.11.2015 | Eliška Bínová

Dnes jsme byli naposledy ve škole. Rozloučili jsme se s našimi učitelkami. Ian, jako náš domácí gentleman, předal Shirley, vedoucí učitelce, drobný dárek od nás všech - karlovarské oplátky. Srdečně jsme se rozloučili a v pravé poledne nás Máňa povezla vzhůru cestou směrem k moři - na Beachy Head.

Beachy Head je křídový mys na jižním pobřeží Anglie, nedaleko Eastbourne. Se svojí nadmořskou výškou 162 m je nejvyšším křídovým útesem ve Spojeném království.  Z vrcholu je úchvatný pohled na jihovýchodní pobřeží od Dungenes na východě po Selsey Bill na západě. Útes nedaleko Eastbourne je jen součásti skupiny sedmi útesů, zvaných Seven Sisters (Sedm sester) - údajně se mezi jednotlivými vrcholy nachází dům jedné ze sester. Pro svou výšku je útes u Eastbourne jedním z nejznámějších míst pro sebevrahy. Dokonce jsme viděli, jak pracuje na místě policejní hlídka - dva místní policisté přijeli prověřit osamělého turistu, který se na okraji útesu dlouho zdržoval.  S ohledem na erozi půdy není také možné chodit blízko k okrajům útesu, kde dochází občas i k utržení půdy. My jsme bezpečnosti dbali a za příznivého počasí jsme si užili krásy výhledu do bezmezné dálky, měřili jsme síly s větrem a běželi jsme jako o závod po zelené planině.

Odpoledne nás odvezla Máňa dolů, do Eastbourne. Tam jsme se v menších skupinkách procházeli po molu, po nábřeží, sbírali jsme mušle, kamínky, někdo dokonce našel mořem vyhozenou sépii. Opět jsme si odnesli dokonalý zážitek z otevřeného prostoru a šumu mořských vln.

Zítra brzo ráno se budeme loučit s našimi hostitelskými rodinami a pojedeme opět do Londýna.

 

Křídové útesy jsou esem nad esy.

Tu snovou krásu slovy popsat nelze.

Pravěké pazourky ostré jsou řezavé,

do kapsy dal si jich každý z nás pár,

tyhle ty vzpomínky vítr odnese,

ačkoli on je tu jediný král.

obrázek
12.
obrázek
11.
obrázek
10.
obrázek
9.
obrázek
8.
obrázek
7.
obrázek
6.
obrázek
5.
obrázek
4.
obrázek
3.
obrázek
2.
obrázek
1.

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru