Mánesova 1672, 356 01 Sokolov
e-mail: info@skolamanesova.cz
tel.: 359 807 052, 777 929 364

slider-1

Školní vzdělávací program „Mánesova – škola globální výchovy – ŠVP PV“ vychází z koncepce vzdělávání, kterou realizujeme od roku 1999 a jež je v souladu se záměry Rámcového ...

více ...

slider-1

Základní škola Mánesova nabízí žákům možnost všestranného rozvoje v jedinečném školním prostředí pod vedením zkušených učitelů. Škola se zaměřuje také na výuku žáků nadaných či motivovaných ...

slider-1

Čtyřleté Gymnázium Mánesova úspěšně vzdělává studenty již sedmým rokem. Navazuje na vzdělávání v ZŠ Mánesova, která na druhém stupni realizuje výuku žáků minimálně na úrovni osmiletého gymnázia ...

více ...

Nadaní a talentovaní žáci

Představuje se vám CTY CE – Centrum pro talentované děti a mládež

18.11.2013 | Zuzana Staňková

Již třetím rokem v České republice otevíráme program CTYOnline pro nadané středoškolské studenty. Prostřednictvím těchto programů si studenti rozšiřují svoje znalosti v přírodních a technických vědách, matematice, IT a angličtině a studují v on-line programech v angličtině pod vedením odborných instruktorů.  CTYOnline výrazně rozšiřuje učivo vyučované na středních školách a studenti si zároveň osvojí odbornou anglickou terminologii.

Právě otevíráme registrace do jarního semestru kurzů CTYOnline. V nabídce je cca 20 kurzů v rozsahu 3 – 4  měsíců  pro středoškoláky i pro žáky základních škol či mladší studenty gymnázií.

 Podívejte se, co o  kurzech CTYOnline a jejich přínosech říkají samotní studenti:

 https://www.youtube.com/watch?v=S_grrsfVtnU

Registrace do jarního semestru končí 31. 12. 2013. Registrace probíhá prostřednictvím webové stránky www.uptoyou.cz. Kurzy budou zahájeny 1. února a studium končí do 31. května 214. V příloze najdete informační leták k zahájení jarního semestru.

Stipendia:V jarním semestru je možné získat prospěchové a sociální stipendium.

Prospěchové stipendium získávají studenti, pokud jejich závěrečné hodnocení kurzu a složení závěrečného testu je hodnoceno známkou „A“, prospěchové stipendium je vypláceno zpětně.

Rádi budeme studentům nápomocni při registracích do jarního semestru.

Pro žáky a studenty nejen z Prahy pořádáme prezenční program Objevitelské soboty. Jarní semestr bude zahájen 1. února.  Více na www.uptoyou.cz.

Kontakt:

Jeanne Bočková

www.uptoyou.cz, www.afcsls.org, www.facebook.com/afcsls

tel. +420 603 442 040, jeanne@strategic.cz

obrázek
Leták

Prožili jsme spolu

Cirkus byl

Před stanem se začínají objevovat hloučky nedočkavých návštěvníků cirkusu. Většina z nich zatím netuší, jaká podívaná je čeká. Žádná zvířata. Stovka účinkujících. Samé děti a pár učitelů. Třídenní trénink a rovnou veřejné vystoupení. Někteří rodiče se vychloubají a poučují ostatní, jak se staví cirkusový stan. Však je to minulou neděli stálo dost práce.

Čtvrtý tematický den za námi

V první polovině května proběhl další z Tematických dnů.

obrázekobrázek

Třetí tematický den

Na naší škole proběhl v pondělí 26. března třetí tematický den, tentokrát s podtitulem Poznáváme sami sebe (nejen o silných stránkách).

Velikonoční dílny

První opravdu jarní a slunečný den je za námi a s ním i naše "Velikonoční dílny"...

obrázekobrázek

Druhý tematický den

První prosincové pondělí bylo v naší škole od rána velmi rušno. Konal se tu totiž další z takzvaných Tematických dnů. Ty se ve škole odehrají několikrát během školního roku. Žáci se v nich věnují sami sobě, svému rozvoji a učitelé pro ně vytvářejí program šitý na míru. Žáci ze všech tříd základní školy i gymnázia pro tento den vytvoří skupinky, ve kterých během dopoledne prochází připravená stanoviště. Získávají na nich nové informace i dovednosti, které tu rovnou uplatňují v praxi.

obrázek
nahoru